Vysvětlení rtg nálezu

Dobrý den, už měsíc mě bolí od levé stravy páteře (oblast mezi lopatkami), pak směřuje bolest přes levé rameno, loket do 2. a 3. prstu, které mě brní. Bolest bývá nesnesitelná. 2x jsme byli na pohotovosti na obstřiky. Podány injekce na uvolnění svalů a proti bolesti obvodním lékařem. Beru léky proti bolesti. Bez většího efektu. Na neurologii mě vezmou až za měsíc. Jsem aktivní sportovec. Prosím o vysvětlení rtg nálezu. Sn.Cp-lordoza napřímená, až kyfotizace C4-6, C7 v sumaci s rameny, obratlová těla nesnížená, MOP zachovány, C4-6 s přihrocením okrajů krycích ploch, dorz. osteofyty C5/6 prominují do pát. kanálu do 1mm, obratlová těla bez posun, páteřní kanál přim. šíře, foramen arcuale C1. Běhám se psy agility. Chci vědět, jestli budu moci po uklidnění stavu aktivně běhat? Děkuji

Odpověď odborníka:

Gabrielo,
Cp lordoza napřímená až kyfotizace znamená, že obratle, které fyziologicky vytváří určité zahnutí, jsou v postavení, které úplně fyziologické není (a může způsobovat bolesti), dále jsou nálezy poměrně normální až na C5/C6 prominující osteofyty (kostní výrustky), které opět mohou být zdrojem bolestí a potíží.
Obecně ale RTG není příliš výtěžné vyšetření a v případě, že se obtíže nebudou lepšit, bude potřeba zhotovit CT nebo MR postiženého úseku a začít internzivně rehabilitovat, proto se v tuto chvíli nemohu blíže vyjádřit k vašemu budoucímu stavu. Přeji hodně štěstí a zdárnou úzdravu.
S pozdravem

MUDr. Jiří Martinů
MUDr. Jiří Martinů

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: