Výtok

Dobrý den, brala jsem půl roku moji první antikoncepci Sunya. Asi po dvou nebo třech měsících začalo mírné svědění, které jsem připisovala antikoncepci, tak jsem používala canesten krém který to trochu zlepšil, ale pak se u mě objevil hustý hlenový výtok který byl nejhorší asi 5-6 měsíc užívání. Zlepšilo se to trochu při menstruaci. hlavně po ránu ho bylo hojné množství. Nikdy předtím jsem výtoky netrpěla , proto jsem antikoncepci vysadila a potíže okamžitě úplně zmizely. Mohla to tedy antikoncepce způsobit a jaký hormon v pilulkách to způsobuje(estrogen , nebo gestagen) Jakou antikoncepci byste mi tedy doporučila? Děkuji předem za radu

Odpověď odborníka:

V období ovulace je množství výtoku výrazně vyšší a jeho konzistence je vodnatější a řidší. Asi 24 hodin před stanovenou ovulací se výtok změní, až je zcela čirý a vazký a podobá se vaječnému bílku. Tato konzistence napomůže spermii proniknout do děložní dutiny a přežít tam. Do této fáze ovlivňovaly tvorbu výtoku estrogeny. Po ovulaci se výtok změní – výrazně zhoustne, začne být smetanově bílý a není tak vazký z toho důvodu, že se k estrogenům přidává hormon progesteron Když žena užívá antikoncepci neprochází k ovulaci a tak se i charakter výtoku měni, ale sama o sobě patologický výtok nezpůsobuje Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: