Výživa u 8m kojence s průjmem

Dobrý den, můj syn bude mít 8 m, do 6m byl plně kojený, teď stále kojím. Od soboty má průjem, v neděli se k tomu přidala zelená stolice. Dětská lékařka doporučila Smektu a černý čaj, ovšem po čaji celou noc nespala průjem se nezlepšil, jen zelená stolice ano. Mám strach, že bude dehydrovaný a že velmi zhubne, (p.v. - 2,85, 7m - 7,26). Mám pocit, že mám málo mlíka, asi bude trvat, než se zase začne víc tvořit, ovšem syn nic jiného nechce než prso. Doktorka dokonce radila, že když je málo mlíka, nemám ho dávat vůbec a krmit jen rýží - to mi ale připadá jako hloupost, přeci nechci přestat kojit. Rýži s mrkví moc nechce, sní tak 3 lžičky a dost. Výsledky stěrů budou až za týden, to ho mám celou dobu nechat trápit hlady? Já jsem alergik a syn má lehce atopický ekzém, nepřijde mi proto vhodné zrovna teď začínat s UM, když má takové problémy. Děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Halucinko! Kojit určitě nepřestávejte, naopak kojte synka tak často jak si řekne, mateřské mléko je pro něj zdrojem tekutin, výživy i cenných protilátek. Pokud budete syna kojit často i v noci, tvorba mléka se velmi rychle zvýší. Dál synkovi dávejte dětský čaj (dostatečný přísun tekutin je velmi důležitý, je třeba sledovat zda u něj nedochází k dehydrataci - bylo by nutno synka hospitalizovat a zavést infusní léčbu), vařenou mrkev a rýži (nevadí pokud sní jen pár lžiček, zkuste mu jídlo nabídnout častěji). Pokud se stav vašeho syna během 3 dnů neupraví, bude třeba znovu navštívit dětského lékaře.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
I na zánět průdušek platí homeopatika
Články: I na zánět průdušek platí homeopatika
Záněty průdušek a kašel...
Kvasinková infekce pochvy
Články: Kvasinková infekce pochvy
Kvasinková infekce pochvy...
Scintigrafie ledvin
Články: Scintigrafie ledvin
Scintigrafie (scinti...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Pozor na zvětšené lymfatické uzliny – mohou značit zánět i rakovinu
Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik
Články: Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik
Pálení a řezání v podbřišku...
Roztroušená skleróza
Články: Roztroušená skleróza
Roztroušená skleróza (RS...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x