Vztah? ach, ta láska...!

Dobrý den,nevedel sem do jake ribriky to zaradit,tak pisu sem jako psychicky problem.Nedavno sem se rozesel s pritelkyni protoze me neustale nuti neco si uzivat a mit volnost ve vztahu.Toto byla moje prvni sexualni pritelkyne.Ale mám z toho uzkost,myslim na ni,zdá se mi o ni,nedokazu prekousnout treba to,ze bude mit jineho pritele,spat snim,atak dale.Ale pritom me to porad nuti mit volnost ale i byt sni.Protoze sem presvedcenej ze ji miluju ale síla touhy je silnejsi a nedokazu se ovladat.Je mi 20 let.

Odpověď odborníka:

Milý Jene, který se stejně jmenujete jinak, na psychiatrii to rozhodně není. Ale protože tu skutečně není rubrika pro „zlomená srdce“, odpovím jako o něco starší (o 55 let) kamarád. Všichni tuhle zkušenost máme za sebou a všichni jsme si mysleli, že končí svět, když skončily naše první lásky. Kdo říká, že ne, kecá! Ti z nás, kteří své první lásky potkali po létech, vesměs zírali a říkali: Zaplaťpámbu! Kam jsem dal tenkrát voči?! Pravila Coco Chanel (a to byla moudrá žena): První láska je jen věšák na iluze. Básník Seifert zase napsal: Vždy musíš něco ztratit a něčeho se vzdát Je líp se nenavrátit a jenom vzpomínat. Básník Nezval to poznal jisté také: Netočte se pane nazpátek Milovat je jako tančiti Věřte, všechno co má počátek Musí se též jednou skončiti A podobných povzdechů najdete v celé literatuře, která je o životě, za korunu arch k vystřihování. Pusťte si Vicky Leandros: https://www.youtube.com/watch?v=E5F-8PIr6qA a poslechněte si, že „když on odejde, ona bude jen stínem jeho stínu...“ Pak si dejte střídavou studenou a horkou sprchu a jděte za holkama! Pamatujte, že pro jedno kvítí slunce nesvítí. Zvlášť když máte život před sebou.

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: