Wobenzym

Dobry den pane doktore, 6 tydnu uzivam Wobenzym a jiz po treti mam tak 3-4 denni stav, kdy mam velkou rymu stridajici se s ucpanym nosem a tim se mi i hure dycha. Vim, ze lek nema zadne takove vedlejsi ucinky, ale neni to presto mozne? Muze se telo takto cistit? A nebo je to spise alergicka reakce? Dekuji za odpoved.

Odpověď odborníka:

Nezdá se mi to pravděpodobné, enzymy ve Wobenzymu jsou přirozeného původu a neměly by působit alergické reakce. Je mi znám případ přecitlivělosti na barvivo použité v potahu tablety, ten by se však u Vás projevil dříve a vedl by k nutnosti lék vysadit (nebo před užitím tablety omýt, což je druhá možnost). Spíše se domnívám, že zánět horních dýchacích cest s Wobenzymem nesouvisí.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: