Zabarvení jazyka

Dobrý den, chci se optat, dcera 7 měsíců měla 3 dny teploty a průjmy, dostávala nurofen sirup a k tomu jsem jí dávala do pití lactobacily, nyní když již nemá teplotu ani průjem, tak se jí zabarvil jazyk a má hnědou barvu. na průjem dostávala mrkvovou šťávu, banám, mrkev s brokolicí, mrkev s rýží. Je možné, že je to z té stravy nebo po tom sirupu? nebo máme jít radši znovu k lékaři? žádné jiné příznaky nemá, včera se nám zdálo, že má vyrážku na břížku, ale ráno již byla pryč. Děkuji za radu

Odpověď odborníka:

Dobrý den, je možné, že v rámci infektu došlo ke změně bakteriální flory v ústech (bakterie, které jsou v ústech normálně přítomné a nezpůsobují žádné problémy), strava se také na zbarvení jazyka může podílet. Pokud by toto do několika dní neustoupilo či by se objevily další příznaky, raději lékaře navštivte. Hezký den

MUDr. Veronika Šabatová
MUDr. Veronika Šabatová

Specializace: Pediatrie
Pracoviště: Pediatrická klinika Thomayerova nemocnice

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: