Zablokovaná krční páteř

Pane doktore, Mám na Vás dotaz ohledně mé diagnostiky. Byl to normální pracovní den a u posunování krabic s botama na regálech za pomoci štafle se mi po několika hodinách objevila slabá bolest v rameni která nakonec vyústila do zablokování krční páteře ve večerních hodinách a to v rámci pracovní doby. Chci se zeptat zda se jedná o pracovní úraz a zda je vhodné žádat mri a rehabilitaci už ze začátku aby nedošlo k brnění nebo třeba zhoršení stavu. Má obvodní lékařka ma více méně vysmála a vypsala mi pouze neschopenku. Jsem po obstřiku a mám předepsané Sirdalud 2mg ráno a večer diclofenac al 50 3x denně a zaldiar 37, 5 mg 4x denně. S tím že na kontrolu mám jít k obvodní za týden a kdyby se to nezlepšilo tak za rehab. Ortopedem někde jinam po 2 týdnech no než by mě vzal a dohodl termín tak to taky potrvá nejakou dobu. Moje rodiba mi radí mri a rehabilitace již teď a tak se chci zeptat jestli jenom rtg stačí a zda jsem v právu pokud si stojím za tím že se jedná o pracovní úraz i když mi to napsali do zprávy jinak než měly a zda s tím mám dělat něco více. Pro jistotu přikládám zprávu. Moc krát děkují za vyjádření od vás, mám pocit pane doktore, že o tom víte více. Doufám že zjistim váš názor dříve než bude pozdě udělat s tím něco. Děkuji za Váš čas a radu.

Odpověď odborníka:

Blokáda krční páteře je zcela běžnou, častou poruchou , která rozhodně není důvodem pro provádění magnetické rezonance nebo pro zahájení bezodkladné rehabilitace. To by na magnetické rezonanci nedělali nic jiného, než vyšetřovali pacienty s blokádami. Postup obvodní lékařky je zcela standardní a osobně nevidím důvod pro vyšetření ortopedem.
Vzhledem k absenci úrazového děje, nejde o úraz a tudíž nejde rozhodně o úraz pracovní.
Definice pracovního úrazu je uvedena v § 380 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce. Pracovním úrazem je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů.

Uvádíte- li , že problémy vznikaly při práci s krabicemi postupně během HODIN, pak chybí především úrazový děj a časové kritérium definované zákonem.

MUDr. Tomáš Vilhelm
MUDr. Tomáš Vilhelm

Specializace: Rehabilitace
Pracoviště: VERTEBRA

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Duomox 1000 Chtěl bych se zeptat jestli když beru antibiotika Duomox 1000, tak...
  • Chylozní sérum Byla jsem darovat krev a z transfuzní stanice mi přišel dopis...
  • Mycoplasma pneumoniae Asi tak měsíc jsem marodil, než mi zjistili mycoplasma...
  • Bílý povlak na jazyku Na sliznici v ústní dutině a i na jazyku mám bílý...
  • Krev v hlenu z krku Je mi 26let, nekuřák. Už dva měsíce mě poboliva v krku a...
  • Bulka v prsu Mám se bát, když je bulka v prsu citlivá a již dva měsíce nemizí...
 
Kam dál
Naposledy čtené: