Začala jsem špinit kalhotky výtokem a krví

Dobrý den, 3 měsíce marodím s kolenem a musela jsem si vzít 3 platíčka antikoncepce za sebou, ohledně léčby kolene, kdy jsem nemohla krvácet. Jsem po operaci kolene už 10 dní a před 4 dny zpět jsem začala pozorovat, že mám špinavé kalhotky. Jak jsem zjistila špinavé kalhotky mám jen tehdy, kdy cestuju. Mám stále berle, protože na operované koleno, nesmím ještě šlapat. S platíčkem končím teďka v sobotu. Ke své doktorce na gynekoligii se nemůžu dovolat. Můžete mi prosím poradit. Děkuji a přeji příjemný den Radka.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, jestliže užíváte antikoncepci v dlouhém cyklu, může se objevit takové špinění, tzv. špinění z průniku. Neznačí to žádný zdravotní problém, ani snížení účinku antikoncepce. Můžete doužívat platíčko, nebo můžete vysazení antikoncepce a plánovanou pauzu realizovat ihned nyní. Potom po pauze je důležité, abyste využívala zase opět minimálně jedno celé platíčko antikoncepce, větší počet tablet je libovolný.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: