Zácpa.

Před rokem jsem byla na operaci s polypem,hemeroidem a výhřez anální sliznice. Od té doby mám problémy se stolicí. Na záchod chodím zhruba jednou za týden a to už mám většinou křeče v podbřišku,bolesti zad a hlavy.Někdy musím vypít Zaječickou kyselku. Nevím jestli tento problém souvisí se zmíněnou operací a jestli to mám nějak řešit. Děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Doobrý den, Zdenko. Těžko říct, zda vaše potíže nějak souvisí s operací i vzhledem k tomu, že ve vaší věkové kategorii je zácpa častým problémem. Rozhodně by jste zácpu měla řešit.. Často pomůže jenom změna životosprávy: dostatek tekutin, fyzický pohyb, vláknina (vyskoušejte třeba Psyllium- běžně prodejné v lékárnách- užívejte denně, zamíchejte 1 lžičku Psyllia do jogurtu a sněste). Pokuď Vám nepomůžou tyto opatření, měla by jste vyhledat lékaře a žádat gastroenterologické vyšetření (obzvlášť, pokuď se objeví střídání zácpy a průjmů nebo zhubnete).

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
EMG
Články: EMG
Elektromyografie (EMG) je...
Zácpa
Články: Zácpa
Pojmem zácpa označujeme...
Dětské astma možná více souvisí s virovými infekcemi než s alergií
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x