Zácpa po antibiotikách

Dobrý den, mám takový problém, který trvá cca týden. Před 3týdny jsem měla angínu asi po 10letech a brala jsem antibiotika po hodně dlouhé době,poté vzniknul i zánět nosohltanu tak jsem dostala druhá.Při užívání těch druhých mi doktor doporučil koupit se probiotika.Ty jsem dobrala,ale pořád mě sužuje zácpa.Zezačátku jsem i několik dní nešla,pak jsem na doporučení začala užívat Psyllium 2xdenně,teď sice chodím,ale špatně,jde to těžko,mám pořád nutkání na stolici a konečník mě nepříjemně svědí a bolí.Stolice je normální,bez krve a hlenu.Psyllium už užívám asi týden,navíc mám nadýmání a plynatost.Od posledního antibiotika je to asi 14dní.Na zácpy trpím tak nějak odmala,psychika,atd.Ale nevím,jestli jít s tímhle k lékaři nebo ještě počkat.

Odpověď odborníka:

Dobrý den! Zkuste ještě zvýšit příjem vlákniny v potravě - jezte hodně zeleniny, ovoce, celozrné pečivo. Dbejte také na dostatečný pohyb a přívod tekutin - min. 2-3 litry denně, vyhýbejte se ale černému čaji. Místo psyllia můžete zkusit užívat Lactulosu - šetrné přírodní projímadlo, které je volně prodejné v lékárně. Probiotika určitě užívejte dlouhodobě. Pokud nedojde ke zlepšení vašich potíží do týdne, navštivte znovu vašeho praktického lékaře. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: