Zaléhání uší

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu, už asi 14 dní mně zaléhají obě uši, nejdříve nepravidelně, nyní po celý den. Nemám rýmu, ucpaný nos, kašel, uši mně nebolí, nevím o žádných alergiích, apod. Vyšetření obvodním lékařem ani později na ORL nic divného neprokázálo (prohlédnutí uší, nosohltanu, sliznice v krku), obvodní lékař mně předepsal tablety Zyrtec (alergie) a Avamys (nosní kapky), následně lékař na ORL nosní kapky a popřál mně, ať to odlehne. Situace je však stejná, je to nepříjemné, nevím si rady, co dělat dál, zda čekat, že se to opravdu zlepší.. Zdravotně jsem jinak v pořádku, pomoc lékařů kromě pravidelných prohlídek prakticky nevyhledávám, ale nyní mám obavu, že něco zanedbám. Děkuji. Ondřej.

Odpověď odborníka:

Milý pane Ondřeji, děkuji za důvěru, kterou pravděpodobně svou odpovědí jistým způsobem zklamu. Neúspěch léčby je zpětnou vazbou pro lékaře, který následně modifikuje stávající medikaci, případně sám požádá o vyšetření jiným specialistou. Za nejvhodnější postup bych doporučila znovunavštívit praktického lékaře, úspěch postupu je založen na vzájemné ochotě sdílet delší cestu k optimální spokojenosti Vás a naplnění zodpovědné péče ze strany ošetřujícího.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Záněty močových cest: zadáno pro ženy
Články: Záněty močových cest: zadáno pro ženy
Zánět močových cest je...
Trávení jako zrcadlo stresů
Články: Trávení jako zrcadlo stresů
Trápí vás dlouhodobě...
Být zas fit? Nekouřit!
Články: Být zas fit? Nekouřit!
Toužíte po hezčích nohách...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x