Zánět jícnu a orl problémy

byl mi diagnostikován zánět jícnu 3.kat., beru 2x denně helicid a vůbec mi to nepomáhá, trávím dobře, žádné štávy mi nejdou ani nic zpět ze žaludku. Ale velmi často mi stéká do krku bezbarvý sekret a cítím tlak mezi obočím směrem k čelu. Veškerá vyšetření na ORL jsou bez nálezu, ale jícen se mi zhoršuje a někdy mne už pálí po ránu, ač nic nejím, jak to tedy řešit, mám pocit, že to gastr. problém není, moc děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pálení po ránu je pravděpodobně způsobeno zpětným tokem žaludečních šťáv jícnem nahoru k nosohltanu. Dochází k tomu obvykle v noci, když pacient leží. Žal.šťávy pak dráždí sliznici k tvorbě hlenu jako ochrany a může to způsobovat i výrazné zahlenění. Zkuste spát s podloženou hlavou, tedy tak, aby byl žaludek níže než hrudník, a problém by měl odeznít. Také by mohlo pomoci stříkat do nosu mořskou vodu (k dostání v lékárně), případně užívat acetylcystein (k dostání v lékárně) na ředění hlenu. Byl-li diagnostikován zánět jícnu III.stupně, věřte tomu, že tam je - diagnóza se stupněm postižení se provádí na základě vizuálního (tj.očima) prohlédnutí sliznice jícnu - jsou-li tam vidět zánětlivé změny, je zánět přítomen, i když nemusíte mít všechny doprovodné obtíže. Helicid se užívá nalačno |(určitě ho užívejte dál). Proti pálení můžete použít také mléko, jedlou sodu, přípravky proti pálení žáhy z lékárny (konkrétní přípravek sem nemohu napsat).

Poradna uLékaře.cz

Nečekejte a poraďte se ihned s naším lékařem!

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Proč není zmíněn PANTOPRAZOL??? | Od: Ondřej Farkaš | 13.3.2012 00:50
Zkuste pantoprazol (NOLPAZA 40mg). Omlouvám se za specifikaci léku, ale Helicid také není účinná látka. Lékař by měl být informován, že tato varianta narozdíl od omeprazolu(Helicid) má v indikaci NOČNÍ REFLUX, jelikož její účinnost při podání již jedné tablety denně je až 46hodin.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: