Zánět močového měchýře a antikoncepce

Dobrý den,někde jsem četla,že časté záněty močového měchýře můžou být způsobeny i antikoncepcí,která mění Ph.. Užívám Tri Regol,což mi vzhledem k mému chronickému onemocnění ledvin gynekolog doporučil jako nejšetrnější. Začala jsem jí užívat cca loni na podzim a letos v dubnu mě po 16ti letech postihl zánět moč.měchýře a dnes ho mám po 3. Tak se chci zeptat,zda-li je to opravdu možné.Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Vážená slečno Ajušo, záněty močových cest nejsou výrobcem antikoncepčního přípravku Tri-Regol uváděny mezi jeho vedlejšími účinky. S ohledem na Vámi zmíněné chronické onemocnění ledvin Vám doporučuji absolvovat standardní laboratorní vyšetření moče k určení původce močové infekce, a následnou léčbu antibiotikem nejlépe účinkujícím na tohoto mikroba. S pozdravem, Milan Hrubý.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: