Zánět oka u kojence

Dobrý den, můj 5-ti měsíční syn má od narození zánět v oku Už 6x jsme byli na proplachování slzného kanálku a při posledním pokusu paní doktorka řekla, že už se snad průplach podařil. Kapala jsem Kanamycin, ale syn má poránu očičko pořád zalepené a přes den ho má zaslzené. Vytírám mu ho světlíkem, masíruji a kapu Ophtalmo septonex. Jak mám v léčbě pokračovat? Četla jsem, že u dětí vetšinou kolem 6. měsíce tento zánět odezní sám. Můžete mi prosím, poradit, jestli mám počkat, jak se to bude vyvíjet nebo jestli mám malého zase trápit a pokračovat v proplachování kanálků u doktora? Děkuji za odpověď, Pavlína

Odpověď odborníka:

Pavlíno, dobrý den! To je na zvážení lékaře, který dítě viděl. Já na dálku a podle stručného popisu rozhodně nemohu říct, co je pro dítě nejlepší. Je fakt, že malé děti na zánety očí trpívají a že je to obvykle časem přejde, jak sama píšete... Co z toho ale vyplývá konkrétně pro Vás, si bez vyšetření děťátka netroufnu vyvodit.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
nečistota v očičku kojence | Od: Miroslav | 17.4.2011 18:38
Dobrý den...
Chtěl jsem se zeptat na vyndání vlásku z oka 1,5 měsíčního kojence , má ho tam cca 4 dny a nevíme jak ho vyndat , zkoušíme to růžkem kapesníku nebo gázi ale pořád to nějako nejde , sice nevypadá že by jí to vadilo ale nevíme aby se tím netrápila.
Děkuji moc za odpověd a jsem s pozdravem.
Miroslav Volt
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: