Zánět slinivky, záchvat

Trpím dyspepsií, někdy mívám zvýšené amylázy. V létě mi na CT byla zjištěna voda v břiše, ale amylázy i lipázy byly v normě. Byla jsem na kolonoskopii a gastrofibroskopii. Závěr: Antrumgastritis a přechozený zánět slinivky, doporučená přísná slinivková dieta. Th. Kreon, Helicid, Meteospasmyl. Sama jsem si koupila se souhlasem dr. probiotika. I když nejím tučná jídla, snažím se jíst podle doporučení lékaře (není to lehké, protože vařím pro rodinu a musím ochutnávat jídlo), tak pořád trpím nadýmáním, zácpou a průjmem. Před pár dny jsem snědla pár kousků pizza tyčinek, úplně suchých, ale teplých. Začalo mi být hrozně špatně. Ale tak, že mi bylo na omdlení, měla jsem černo před očima, nohy mne nechtěly poslouchat. Nezvracela jsem, jen mi bylo na zvracení. Hrozně jsem se zpotila, pak mi bylo zase zima. Po oplachování obličeje vodou a klidu mě to přešlo. Byla jsem ale vyděšená. Do teď mám znovu nafouklé břicho. Je možné, že to způsobila slinivka? Nebo se náhodou jednalo o nějaký srdeční kolaps? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, s největší pravděpodobností se jedná o obtíže způsobené slinovkou. Doporučoval bych proto kontrolu u ošetřujícího lékaře. Hezký den.

MUDr. Martin Kaláb
MUDr. Martin Kaláb

Specializace: Zubní lékařství
Pracoviště: Stomatologická klinika 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Zánět slinivky a žaludku | Od: Dagmar | 31.10.2014 09:07
Dobrý den,prosím vás,před několika lety jsem se léčila se zánětem slinivky a zánětem žaludku.Dostala jsem kreon,ortanol a k tomu jsem se léčila s bolestma hlavy.Ale došlo k těhotenství a přestala jsem chodit na kontroly.Nějaký měsíc zpět se mi vše zhoršilo,šla jsem k lékáří,kde se musím objednat na neurologií s bolestma hlavy,je to horší,ztrácím pamět,zadrhávám se v řeči a mám špatné vidění,do toho ale jsem i hrozně moc nervní,vše mi vadí a to i hluk mého 3letého syna,prostě jakýkoliv menší hluk mě dokáže vyvést z míry,bývám moc protivná a hádavá,pak všeho lituji po chvilce a za nedlouho je to tu opět.Také k žaludku a slinivce,mám mocnafouklé břicho,pak zase ne a pořád je to jinak,také váha se mění,přibírám a pak hned zhazuji.Jsem zoufalá a mám velké bolesti jak slinivky tak mnohém více žaludku a vzhledem k tomu,že jsem ix let chodila na různá vyšetření a nic krom zánětu slinivky a žřaludku nezjistlili,mám ted strach obnovit vyšetření.můžete mi trochu aspon popsat,oco by asi tak mohlo jít a jak pokračovat?Také se mi začali moc kazit zuby a se zubaře mám fobií.To bych raději asi umřela,než navštívit zubaře.Nevím,zda-li to ničení mých zubů může souviset s jednou z těchto věcí??Děkuji Vám moc za vaší odpověd.Dagmar
reagovat
re:Zánět slinivky a žaludku | Od: uLekare.cz | 31.10.2014 10:17
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, aby jste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: