Zánět žláz v podpaží

Dobrý den. Již počtvrté za poslední měsíc se mi v podpaží objevil zánět žláz-na stejné ruce,ale na jiném místě.Na chirurgii mi ho vždy vyříznou a proplachují dezinfekcí.Na kožním mi řekli,že se nemám holit,abych se vyhnula zarůstání chloupků.Měsíc jsem se neholila,mám už strach,ale bolestivé záněty se opakují.Nevíte,co by mi mohlo pomoci?Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Andreo. Podobné obtíže jsou u žen poměrně časté, u mě v ordinaci jsem pár takových případů měl. Většinou to opravdu souvisí se špatným způsobem holení, vetšinou doporučuji elektrický holicí strojek než obyčejný ruční. Infekce vzniká na podkladě průniku běžné kožní bakteriální flóry do hlubších vrstev kůže. Zde způsobí zánět, později absces a ten se léčí způsobem, který popisujete. Někdy je infekce natolik úporná, že opakované incize s drenážemi nejsou ničím neobvyklým. Při opakování je vhodné odebrat vzorek na kultivaci a případně nasadit antibiotika podle citlivosti. Dlouhodobý efekt mají i autovakcíny, ale k jejich přípravě se přistupuje až v momentě, že se potíže opakují během delšího časového úseku, např. v řádu měsíců.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
hidradenitis suppurativa | Od: tom | 29.11.2013 22:36
podívejte se na: hidradenitis suppurativa

musí se řešit chirurgicky, vše najednou odstranit, pod ATB krytím - nutná podmínka, jinak se znova vrátí zánět na jiném místě - měl by řešit specialista, který již má zkušenosti
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: