Záněty močových cest

Dobrý den paní doktorko, Mám takový problém s antikoncepcí. Skoro rok a pul jsem brala antikoncepci Katya, najednou jsem začla trpět na záněty močových cest, brala jsem antibiotika, ale jakmile jsem je dobrala za měsíc jsem měla zánět znovu a opakovaně ( asi 5-6x do roku ). Podstoupila jsem vyšetření ale bezvýsledně. Nakonec jsem vysadila HA a od té doby jsem problémy neměla. Za pul roku jsem z vysazení měla problémy s akné, a proto jsem zašla za paní doktorkou pro antikoncepci Minerva. Beru ji 3 měsíc a záněty se vrátily. Paní doktorka tvrdí, že antikoncepce s tímto problémem nemá vůbec nic společného, že si za problém mužu sama- životosprávou. Zajímal by mě Váš názor na můj problém. Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, hormonální antikoncepce skutečně nesouvisí s vyšším výskytem zánětů močových cest. Zánětům močových cest lze předcházet úpravou životosprávy, důležitý je zejména dostatečný přísun tekutin, prevence prochladnutí, správná hygiena (včetně utírání po stolici), vhodné prádlo - ne tanga, atd. ... Vaše lékařka vás jistě poučila. Vhodným doplňkem mohou být i přípravky s extraktem z brusinek.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: