Zápach nohou

Potřebuji pomoci se zdravotním problémem, který se u mne objevil v 9.tř základní školy, tedy před 36 lety. Jde o zápach nohou.V době dospívání a později jsem se to snažil řešit s různými doktory i léčiteli ale bez výsledku, postupně jsem rezignoval a asi už patnáct let jsem nikoho neoslovil s prosbou o pomoc.Zápach vystupuje přes jakoukoliv obuv, může být i velmi úporný, nemusí však být vždy stejně intenzivní a někdy nemusí být znatelný vůbec.Nevím kdo by byl ochoten mi věnovat dostatek času k hledání příčiny, nemám moc sil vysedávat po čekárnách.Pomůžete mi nalézt individuální řešení, abych mohl začít vést normální život?

Odpověď odborníka:

Jiří,
věřím se jedná o velmi nepříjemný problém. Zápach nohou je dán především tím, jak moc se potíme- je dost možné, že vy patříte mezi jedince, kteří se potí více. Dále se ale jedná o to, jestli třeba netrpíte mykotickým onemocněním- plísní na nohách?
Dalším faktorem je i druh ponožek a obuvi- obecně ponožky, obuv ze syntetických materiálů špatně odvádí vlhkost, dochází tak pak k zápachu.
Poslední rada: vyzkoušel jste i různé antiperspirační a jiné přípravky proti zápachu? Je jich celá řada.
Držím palce, ať vyřešíte problém.
S pozdravem,
MUDr.Klímová

MUDr. Nikola Klímová
MUDr. Nikola Klímová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: