Zápach potu po atb

Trpím chronickým zánětem močového měchýře a beru jedny ATB za druhými, teď mi byli nasazeny poslední ATB před čtyřmi dny. V krvi žádný zánět není, jen v moči, můj pot (je cítit na kůži a vlasech) ale začal páchnout po zvratkách po každém ranním probuzení. Chci se zeptat zda tento zápach mohou způsobovat ATB, či něco jiného. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Může jít o vliv antibiotik (např. furantoin - Furolin). K vyléčení zánětu močového měchýře je bohužel často nutné užívat po delší dobu nízké dávky antibiotik. Sdělte toto svému lékaři, zřejmě bude nutné pak léčbu změnit. Nezapomínejte hodně pít, případně můžete zkusit užívat denně brusinky a vitamín C ve vyšších dávkách (např. Celaskon 500 2x denně).

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Onemocnění jater u dětí aneb Signály pro vnímavé rodiče
Chcete otěhotnět? Jezte „potraviny plodnosti“
Články: Chcete otěhotnět? Jezte „potraviny plodnosti“
To, že pro zvýšení šancí na...
Nachlazení, nebo chřipka? Naučte se je rozlišovat
Články: Nachlazení, nebo chřipka? Naučte se je rozlišovat
Vzbudili jste se s ucpaným...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Boj s rakovinou – moderní a cílený
Články: Boj s rakovinou – moderní a cílený
Cílená léčba zažívá...
Endokrinologické vyšetření
Články: Endokrinologické vyšetření
Endokrinologické vyšetření...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: