Zápach vz úst

Dobrý den, mám nepříjemný zápach v ústech, a to ihned po čištění zubů, po vykloktání (rok v kuse tantum verde i několikrát denně, peroxid vodíků…), i po použití ústní vody. Po přečtení podobného problému jiných pacientů na tomto serveru Vám sděluji, že: 1) Jsem byl vyšetřen u zubaře, který mně řekl, že zuby i dásně mám v pořádku, bez kazu, a že problém je jinde. 2) Po návštěvě gastroenterologa mně byl vyšetřen jícen i žaludek („hadice“) – vše v naprostém pořádku. 3) Jelikož v podstatě pravidelně ráno plivu hleny (žluté až tmavé chuchvalce), zvláště od října po květen, kdy je už chladněji, myslel jsem, že by mohla být spojitost s oslabenou imunitou. Ovšem kromě lehkého nachlazení, které se projevuje pouze občasným lehkým „škrábáním“ v krku a lehkou rýmou, jsem nebyl nemocen (větší nachlazení, angína, chřipka…) asi 10 let. Navíc v letních měsících, kdy hleny a „škrábání“ v krku na mnoho týdnů úplně zmizí, se zápach z úst nevytrácí. Léky na zvýšení imunity jsem, po předepsáním u obvodního lékaře, pro jistotu zkoušel taky, nic se nezměnilo. Po několik let trvání mého problému se pouze jednou stalo, že jsem vykašlal žluté pevné kousíčky z krku, které velmi zapáchaly (jak popisujete u jiných pacientů, mohlo by se jednat o čepy). Ovšem na mandlích není nic vidět, po výtěru z krku nebylo nic nalezeno. Trpím tímto problémem několik let, prosím o pomoc. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, u Vás je opravdu každá rada drahá. Z dalších příčin zápachu z úst můžeme jmenovat sníženou produkci slin, záněty vedlejších nosních dutin, cukrovku, choroby jater a ledvin,... pokud i toto bylo vyloučeno, nezbývá než použít všechny dostupné prostředky k odstranění zápachu - kromě běžného čištění zubů i mezizubní kartáček a škrabku na jazyk, výplachy úst, zubní pasty s obsahem bylin, dostatečný příjem tekutin, žvýkání žvýkaček ke zvýšení produkce slin, pravidelné odstraňování zubního kamene, ev. spolupráce s dentálním hygienistou.

Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
.. | Od: noname | 25.7.2012 11:11
vždyt pán píše ,že má zuby,dásně atd v pořádku...odpověd lékaře je používat zubní nitě a odstranit zubní káme:D..mno....já bych to viděla na zahlenění organismu...žlutý hlen je tohoto tahlenění produkt...takže vymezit z potravy naprosto vše co organismus PŘEKYSELUJE a ZAHLENUJE..to je vše vařené,upravované...zahlenuje mléko a výrobky z něj,dále škodí lepek,cukr,to všechno má podíl na překyselení .
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: