Závrať při chůzi a bolest hlavy

Dobrý den Vážená paní doktorko, rád bych Vás poprosil o radu v následujícím problému. Již zhruba osm let mám přetrvávající problém, který se občasně vyskytuje v různých časových intervalech v řádu měsíců. Při došlápnutí na pravou nohu občas získávám pociť závrati. Tento problém jsem prvně pozoroval před osmi lety, kdy trval zhruba tři měsíce. Od té doby jsem měl klid, ale nyní se problém vrátil. Jako další zdravotní problém se přidala ostrá bolest hlavy v jednom místě. Bolest cítím v pravé půlce hlavy a to uprostřed hemisféry. Nejsem si jistý, zda oba problémy spolu souvisí, ale subjektivně mám za to, že ano. Další zdravotní komplikací, kterou mám, ale nevím zda s uvedeným problémem souvisí je plantární fibromatóza právě na pravé dolní končetině a to na plosce nohy. Mám na chodidle pevný výrůstek o velikosti 2cm x 1cm x 1cm. Mohla byste mi prosím poradit, zda se může jednat o nějaký závažný zdravotní problém a případně jakého lékaře mám navštívít? Mám jít k neurologovi? Byl jsem s tímto problémem před těmi osmi lety u praktického lékaře a následně neurologa, ale bylo mi provedeno základní neurologické vyšetření, ale s negativním nálezem. Mám jít tedy k praktickému lékaři s potížemi znovu? Tušíte, co by tyto příznaky mohlo způsobovat? Mohou tyto tři obtíže souviset spolu navzájem? Předem děkuji za odpověď a vážím si vámi stráveného času nad psaním odpovědi. J.F.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, určitě doporučuji návštěvu praktického lékaře, vaše potíže mohou spadat do odbornosti neurologické, ortopedické, revmatologické apod.

MUDr. Miroslava Frčková
MUDr. Miroslava Frčková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x