Zčervenání

Dobrý den, poslední dobou se mi začíná stávat, že zčervenám na obličeji. Červenám se běžně, ale poslední dobou hodně silně, i na bradě s tím, že kolem očí mám vyloženě bílou kůži, že to vypadá až strašidelně. Může jít o nedostatek nějakých vitamínů, či nějaká nemoc? Momentálně mám i ekzém, kdy si mažu kolem očí oční mast Ophathalmo-Hydrocortison, kterou mi kožní doktorka předepsala- nepomáhá. Může se také jednat o ztenčení kůže nebo něco podobného, co bývá, když dlouho užívám nějaký krém s kortikosteroidama? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Odpověď na váš dotaz je trochu složitější. Zčervenání v obličeji může být z různých důvodů, zvláště hormonálních, ale u pacientů s ekzémem a kortikoidy je situace poněkud odlišná. Reakce kůže bývá často přemrštěná a po kortikoidech jiná než obvykle. U vás je s velkou pravděpodobností právě tato příčina zarudnutí.

MUDr. Zdeňka Janoušková
MUDr. Zdeňka Janoušková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Velká Bíteš

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: