Zdravotní problémy po léčbě radio jódem

Pane doktore,jsem,tři roky po odstranění štítné žlázy pro karcinom.Byl mě podán radio jod,ve fn Motol Nyní mám problém,časté pálení jazyka a nosu, průjmy, řídnutí vlasů,hučení v uších,závratě a psychicky se cítím hrozně. Podle lékařů,nádory jsou díky radiojodu odstraněny. prosím o radu,dá se s tím ještě něco dělat. Děkuji Josef

Odpověď odborníka:

Milý Josef, to Vám gratuluji k úspěšné terapii! Často jsou však následky opravdu protivné, ale věřím, že by měly jít ještě nějak upravit. Především bych problémy svěřila ošetřujícímu onkologovi, měly by se udělat kontrolní odběry se stanovením veškerých důležitých nutritientů, hormonů apod. Je pravděpodobné, že řada problémů bude pramenit v nerovnováze složení Vašeho vnitřního prostředí a půjde následně ovlivnit.Držím palce!KK

MUDr. Karolina Kašparová
MUDr. Karolina Kašparová

Specializace: Onkologie
Pracoviště: Onkologická ambulance AntiCa Kladno, Onkologická klinika VFN Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: