Zhoršení očí

Dobrý Den chtěla bych se Vás prosím zeptat od té doby co jsem začala užívat Hormonální antikoncepci cca 2 roky se mi zhoršil zrak. Musela jsme hodně přivírat oči ,abych na něco viděla a viděla jsme rozmazaně.vysadila jsem a od té doby mám s očima problém je to lepší to ano ,ale vidím jiskřičky , tečky, a mám různé mžitky.Celkově mám oči unavené pálí mě.Nikdy jsem to nezažila.Poraďte mi prosím. Co mám dělat. Ještě to není ani půl roku po vysazení.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, antikoncepce neovlivňuje dioptrické vady. Může dojít k suchosti očí, ale není možné připsat užívání HA objevení dioptrické vady. Ve Vašem věku je naprosto normální, že se může objevit krátkozrakost, protože se ještě nezastavil růst očí. A jak se oko prodlužuje, tak se objevuje mínusová vada. Únava a pálení očí jsou způsobeny nekorigoanou dioptrickou vadou. Ony mžitky jsou buď důsledek nadměrné námahy z přemáhání dioptrické vady nebo tzv. sklivcové zákalky. To jsou zcela benigní útvarky ve sklivci, které si tam volně plavou. Co se týče uvedeného mírného zlepšení. Mozek si zvykl na horší vidění, a tak můžete subjektivně vnímat drobné zlepšení. Ovšem při vyšetření zrakové ostrosti by se žádné neprokázalo. Navštivte oftalmologa pro předpis brýlí a Vaše obtíže zmizí. Vysazení HA nic nezmění.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

Specializace: Oční lékařství
Pracoviště: OFTEX oční klinika Pardubice a oční centrum Hradec Králové

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: