Žíznivka

Dobrý den, Denne piju cca 2,5 litrů vody a tak 4 kafe. Na záchod chodim poměrného casto, tak 10x denne. V noci vůbec či zřídka 1x za noc Mohu trpět nemoci ziznivka-diabetes insipidus? Děkuji za zpravu. Petr

Odpověď odborníka:

Milý Petře,
příjem tekutin 2,5litru za den považuji ještě normální (pokud nemátě nějakou výraznou podváhu). O diabetu insipidu bych uvažovala, kdybyste pil aspoň 4-5l/den, u rozvinuté poruchy to bývá i 20litrů a pacient chodí močit často i v noci. Pokud Vám to takto nevyhovuje, v první řadě omezte kávu, ta může odvodňovat a tím provokovat žízeň. Nesnižujte příjem tekutin pod 2 litry za den. Pokud máte jakékoli příznaky nemoci nebo se necítíte dobře, určitě se vypravte k praktickému lékaři na vyšetření.

MUDr. Markéta Macková
MUDr. Markéta Macková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka v Třebíči

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Žiznivka | Od: Ryszard Wałach | 29.1.2015 17:56
Nevím,kde na to pacient přišel,že by měl žiznivku,kdž vypije 2.5l vody za den.Co já bych za to dál.Už deset let vypiju 5l denně.Obvodní doktrorka mi vždy po testech na cukry řekla,že jsem zdravý,Až mně loni uroplog,kdy jsem vypil 10l vody denně,poslal na endokrynologii a tak by byla v srpnu tato nemoc zdiagonozována.Uživám minirin na večer 60mcg,včera jsem byl na kontroli a doktorka zvyšila dávky na 2x denně tabletu-ráno a večer.Příčina této choroby u mně není známá a člověk ji někdy připadý,jak by měl endropauzu.S parntrnerkou se milujeme i dvě hodiny s přestavkami na močení a ani jeden z nás nemá vyvrchcolení.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: