Zkrácení menstruačního cyklu po antibioticích

  • Dotaz od: Veronika-26
  • Publikováno: 8.11.2007
  • uLékaře.cz

Dobrý den,mám dotaz, je normální aby se mi po léčbě antibiotiky (penbene) zkrátil menstruační cyklus?Léčila jsem se z anginy, menstruaci jsem dostala o týden dřív přesto,že beru Hormonální antikoncepci(Novynete) a už ji mám 6.den.Také bych se ráda zeptala,zda mi můžete doporučit nějaký prostředek,který mi pomůže dát tělo "do pořádku" po antibiotikách,jedná se mi zejména o střeva a pochvu,neboť mívám problémy s poševními záněty.Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Veroniko. Spíše než antibiotika může menstruační cyklus, jeho nástup, sílu a trvání ovlivnit sama choroba, ve Vašem případě zřejmě nějaká infekční soudě podle užívání antibiotik. Příští cyklus by měl být již opět periodický, pokud máte pochybnosti, kontaktujte gynekologa. Na obnovení střevní flóry doporučuji například bílé jogurty, v lékárně Vám poradí vhodný přípravek, lze užít například Lactobacilus.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Nehřešte na zdraví svých nohou. Nemusí trvat věčně
Články: Nehřešte na zdraví svých nohou. Nemusí trvat věčně
Starat se o nohy se vyplatí...
Matkou po čtyřicítce?
Články: Matkou po čtyřicítce?
Máte za sebou už čtyři...
Chřipka jako varování přetíženého organismu
Články: Chřipka jako varování přetíženého organismu
„Včera u mě propukla...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: