Zlomenina bederního obratle

dobrý den, před dvěma měsíci jsem si pádem způsobila zlomeninu prvního bederního obratle. původně mi bylo řečeno, že léčba potrvá dva až tři měsíce. nosila jsem korzet a chodila s berlemi, jinak jsem pouze ležela. nyní jsem byla na kontrole a lékař mi sdělil, že mohu začít chodit bez korzetu a berlí, ale sedět zatím stále nesmím (pouze v nutných případech) a na další kontrolu mě pozval za další dva měsíce. je toto běžný postup? zdá se mi to velmi dlouhé. děkuji za oppověď a přeji pěkný den.

Odpověď odborníka:

Záleží na charakteru zlomeniny bederní pateře. Zdá se, že jste měla kompresivní zlomeninu těla obratle. První bederní obratel je významně nosný obratel a opatrnost je na místě. Korset brání pacientovi v ohnutí pateře a novému ztlačování těla obratle. Proto je třeba se co nejvíce bránit ohnutí a nosit se vzpřímeně. Korset je užitečný až na 3 měsíce, Opět zdůrazňuji, že podle závažnosti zlomeniny obratle. Sezení nemáá na zlomeninu vliv. Jinak je po této době , ale i již o něco dříve zahájit řádnou rehabilitaci ki posílení svalového korsetu pateře.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+20 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Nelíbí se mi jednání doktorů | Od: Petr | 11.9.2014 13:18
Je pěkné, že na otázku, jak dlouho bude trvat léčení, co mohu dělat při zlomenině bederního obratle, zazní odpověď - dle závažnosti poranění. A přitom v nemocnici mají doktoři zvláštní chování. Zjistí, že je fraktura stabilní a neřiznou si do vás, okamžitě o vás ztrácí zájem. Na opakované dotazy - jak to vypadá, je to vážné, co smím a nesmím dělat, odpověď - já jsem RTG neviděl, neměl jsem čas, s vámi to není tak vážné. Chápu, že je málo doktorů a hodně pacientů. Ale web zahlcený dotazy vypovídá o tom, že asi tento přístup není ojedinělý.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Klepání rukou Chtěla bych se zeptat jaká je příčina klepání rukou a jak se toho...
  • Vlčí hlad, hlad v noci Jsem žena 44 let, 160 cm, 50 kg. Dělím kancelářskou...
  • Zlomený obratel Po páde zo stromu mi zistili zlomeninu Th12 a L1 stavca. Chcem...
  • Zácpa u dítěte Obracím se na Vás s dotazem, můj syn 2,9 měs., chodí na záchod...
  • Děloha Maminku(62 let) posílá paní doktorka na výškrab.Prý má sliznici 10mm...
  • Skvrna na jazyku Před 3 lety jsem prodělala mononukleozu, současně se...
 
Kam dál
Naposledy čtené: