Žlučníková dieta

Dobrý večer, i když se snažím dodržovat dietu mám 20. den po operaci dost často průjem a to světlejší... Dnes ráno jsem měl jen rohlík a hořký čaj, k obědu těstoviny s trochou cukru a kousek másla jsem dal navrch, večer chléb mírně namazaný ramou, eidam a šunku, k tomu 3 sherry rajčátka, předtím jsem použil poprvé i Febichol který mi napsal OL na lepší trávení, a do 10 minut opět průjem...Mám zaveden stent který má jít ven začátkem června, liší se tím snad moje dieta? Po včerejším odběru mám mírně zvýšené jaterní testy. Asi mám zbytečné obavy ale potřeboval bych ujistit , že je vše ok. Zřejmě po narkóze mám trochu pocuchané nervy a možná zbytečný strach, před operací ukázkový flegmatik....Děkuji za rady, Petr

Odpověď odborníka:

Dobrý den Petře! Řidší stolice může ještě souviset s pooperačním stavem, záleží na tom, co máte na mysli pod pojmem světlejší barva stolice. Šedobílá barva by mohla svědčit pro překážku ve žlučových cestách způsobenou např. ucpáním stentu. Ale to lze takto na dálku jen obtížně posoudit, pokud se necítíte dobře, nezdráhejte se znovu obrátit na vašeho praktického lékaře. Fakt, že máte zaveden ve žlučových cestách stent vaši žlučníkovou dietu žádným způsobem nemění.

MUDr. Petra Řeháčková
MUDr. Petra Řeháčková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Dieta před operací žlučníku | Od: Michaela | 10.9.2014 21:37
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jsem objednaná na operaci žlučníku 25.9. měla bych dodržovat dietu což se snažím,ale dnes mě chytil záchvat mohlo by to mít špatný vliv na tu operaci která bude za 14dní?
reagovat
re:Dieta před operací žlučníku | Od: uLekare.cz | 11.9.2014 09:39
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, aby jste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik. V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufám, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: