Žlučníkový kámen

Dobrý den, cca 3 týdny mě trápí bolesti v oblasti jícnu a žaludku, po gastroskopii zjištěna refluxní esofagitida a duodenogastický reflux - léky gasec a ganaton, při sonu zjištěn 10MM kámen ve žlučníku, který ale je podle mě objeven náhodou a nezpůsobuje zatím žádné bolesti ani záchvaty, v nemocnici mi doporučili odstranit žlučník, chci se zeptat na Váš nebo všeobecně zastávaný názor, zdali vyjmout žlučník nebo ne. a zdali souhlasíte s léčbou zmiňovaných problémů, děkuji a jsem s pozdravem

Odpověď odborníka:

Léčba refluxní esofagitidy je jistě správná. Kámen ve žlučníku se bez operace vyléčit nedá. Nemusí vám dlouhodobě způsobovat žádné obtíže, ale také může dojít náhle k jeho vycestování a ucpání žlučovodu , a pak by se jednalo o akutní stav vyžadující okamžitý chirurgický zákrok. Z tohoto důvodu je operační zákrok nyní, kdy nemáte zatím žádné komplikace či zánět, výhodnější. Většinou jde o laparoskopickou operaci, takže i pooperační průběh bývá velmi dobrý a rekonvalescence krátká.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
Kam dál
 
 
Roztroušená sklerosa
Články: Roztroušená sklerosa
Roztroušená sklerosa je...
Homeopatika po porodu: zmírní potíže s kojením, uleví od bolesti
Novinka v boji s melanomem: očkování?
Články: Novinka v boji s melanomem: očkování?
Jednou z nejlepších možných...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
 
MUDr. Václav Drahoňovský

Trápí Vás refluxní choroba jícnu? S možností léčby neotálejte a zeptejte se lékaře.

Refluxní choroba jícnu je způsobena návratem žaludečního obsahu zpět do jícnu a může se projevovat pálením žáhy a bolestmi na hrudi. Pokud se neléčí, může vést k jizvení sliznice či vředům.

MUDr. Václav Drahoňovský

x