Zpomalení srdce při změně polohy

Prosím o radu. Jsem žena 21 let. Občas se mi stane, když si ze sedu stoupnu nebo i naopak, tak cítím jak se mi nachvilku zpomalí srdce cca na 1 minutu než se zase vrátí do normálního rytmu. Začalo to před 5 měsíci a docela mě to děsí. A mívám pořád studené ruce, dokud není minimálně 25 stupňů a trošku nafialovělé nehty, ikdyž mám ruce teplé. Nevím jestli to s tím nějak souvisí ale mám sníženou funkci štítné žlazy, kterou mi zjistili před 7 lety-beru Euthyrox 50mg 1 denně. Jsem kuřačka cc5 cigaret denně.Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Srdeční frekvence je v organismu ovlivňována celou řadou faktorů (z některých - poloha těla, výdech, nádech, zavodnění organismu, stres a řada dalších). Její změny jsou navíc dosti individuálně vnímány. Popisujete-li tedy obtíže jenom jako zpomalení srdce na krátkou dobu, které není doprovázeno žádným dalším nepříjemným pocitem pak se pravděpodobně jedná o nezávažný problém.
Za předpokladu, že podstupujete pravidelně preventivní vyšetření u svého praktického lékaře, která zatím neukázala na další rizikové faktory vzniku srdečně cévních onemocnění (krom vašeho kuřáctví) bych doporučil konzultovat vašeho praktického lékaře ev. doplnit EKG vyšetření a rozhodně Vám doporučuji přestat kouřit.
S pozdravem
Karel Bláha - praktický lékař

MUDr. Karel Bláha
MUDr. Karel Bláha

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Praha 7

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: