Zpožděná menstruace

Dobrý den, 5 dní jsem brala Biseptol na zánět močového měchýře a před měsícem ciprox. Chtěla bych se proto zeptat, zda by tento lék mohl mít vliv na antikoncepci. Myslím tedy, jestli mohu mít zpožděnou menstruaci. Protože již 4 den čekám na menstruaci a nic. Těhotná určitě nejsem a HA Jangee beru pravidelně, nevynechávám.(brala jsem ale teď dvě platíčka za sebou) Předem děkuji za odpověĎ

Odpověď odborníka:

Dobrý den, samotné onemocnění, které si vynutilo užívání antibiotik, mohlo ovlivnit menstruaci. Užívané léky by menstruaci ovlivnit neměly. Po dlouhém užívání antikoncepčních tablet může dojít k výraznému zeslabení menstruace až prakticky k vymizení. Neznamená to žádný zdravotní problém.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Co se skrývá za pocitem studených rukou a nohou?
Články: Co se skrývá za pocitem studených rukou a nohou?
Pocit studených rukou a...
Bromelain
Články: Bromelain
Ačkoli je někdy uváděno, že...
Lumbální punkce
Články: Lumbální punkce
Lumbální punkce, slangově...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Parazité - nechtěné suvenýry v lidském těle
Články: Parazité - nechtěné suvenýry v lidském těle
Není to příjemné pomyšlení...
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Tento nejčastější typ náhlé...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: