Zrnité vidění a pískání v uších

Dobrý den, zaznamenal jsem silné nepřetržité pískání v uších a zrnité vidění, vidím takové malé svítící jiskřičky všude kam se podívám. Je to jako bych byl ozářen světlem a pak přešel do tmy, ale vidím takhle nepřetržitě. Mám podezření na boreliózu, nebo toxoplazmózu, protože výskyt obou dvou nemocí je u mě pravděpodobný. Chci se vás ale zeptat, jestli jste někdy slyšel o Visual Snow, což je nepřetržité a trvalé zrnité vidění a pískání v uších. Lékaři se k tomu prý staví velmi bezohledně a většinou ani nepřipouští existenci něčeho takového, protože se to nedá zjistit na žádném současném přístroji, nicméně na internetu si na toto stěžují stovky lidí a jsou velmi bezradní, zde přikládám odkaz http://cs.wikipedia.org/wiki/Visual_snow . Doufám, že po vyšetření u lékaře se výskyt Visual snow vyloučí, ale kdyby náhodou ne, tak se Vás chci zeptat na váš názor na hypnózu nebo psychoterapii...myslíte že mi to pomůže ? A kdybych chtěl vyzkoušet prášky s placebo efektem, jak bych je měl získat tak, abych to nezjistil ? Dále bych se chtěl zeptat na Váš názor o Visual Snow a jestli nevíte o někom, kdo se tím zabývá a také bych chtěl vědět, jestli je možné si příznaky prostě vsugerovat. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, jako každý oftalmolog jsem se se snow vision již setkal. Jedním z jeho úskalí je právě to, že je to subjektivní porucha a vyšetření ho nemůže vyloučit ani verifikovat. V některých případech najdeme organickou příčinu, která může být vyvolávající příčinou, a tu následně léčíme - skrytá dioptrická vada, toxoplazmózu, cévní poruchy atd. Když je vyloučena oční příčina, tak ještě následuje neurologické vyšetření. V některých případech mohou pomoci léky na migrény, v jiných případech slabší psychofarmaka. Ale studiemi podložená léčba není. O placebo efektu je nutné se domluvit s ošetřujícím lékařem (postup je možné například za účasti rodinného příslušníka).

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

Specializace: Oční lékařství
Pracoviště: OFTEX oční klinika Pardubice a oční centrum Hradec Králové

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Artróza versus artritida
Články: Artróza versus artritida
Pacienti s bolestmi kloubů...
Nezaměňujte anxiolytika s antidepresivy
Články: Nezaměňujte anxiolytika s antidepresivy
Anxiolytika a antidepresiva...
Elektroencefalografie
Články: Elektroencefalografie
EEG je vyšetřovací metoda...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Sedm tipů, aby klouby v zimě nebolely
Články: Sedm tipů, aby klouby v zimě nebolely
Lidé s nemocnými klouby...
Alergie zhoršuje stres i infekce
Články: Alergie zhoršuje stres i infekce
Alergie je onemocnění...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x