Ztráta chuti na sex

Dobrý den, jsem s přítelem už 5 let ale od ty doby, co beru antikoncepci tak vůbec nejsem vzrušena a ani nadrzena prosím poradite mi co s tím?

Odpověď odborníka:

Milá Vendulko, to se někdy stává, protože ženy, které berou některý typ antikoncepce, tak částečně ztrácejí libido a apetenci - chu´t k sexu a také potěšení ze sexu. Obvykle se to vyřeší tím, že se změní antikoncepce za jinou, doporučuji ale vyšetření u gynekologa a případně na nějakou dobu i antikoncepci vysadit a zjistit, zda stav nepřetrvává a dále pak provést vyšetření hormonálního profilu z krve, zda nedošlo k nějakým závažnějším změnám, které by toto mohly provázet. Odběr při antikoncepci je zbytečný, protože výsledky budou zkresleny množstvím hormonů, které v pilulkách jsou. Pokud u gynekologa nepochodíte, můžete se objednat k nám do Sexuologického ústavu a zbytek již vyřešíme při Vaší návštěvě. Spojení najdete na internetu. S pozdravem MUDr. Luděk Fiala

odb. as. MUDr. Luděk Fiala MBA
odb. as. MUDr. Luděk Fiala MBA

Specializace: Gynekologie a porodnictví, sexuologie
Pracoviště: Sexuologický ústav VFN v Praze a 1. LF UK

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: