Ztrata menstruace

Dobry den, je mi 20 let, od vysazeni hormonalni antikoncepce(nyni rok a pul), kterou jsem uzivala 3 roky nemam menstruaci. Pricina je v nizke hladine prolaktinu a progesteronu. Prvni rok jsem to zkousela napravit prirodni cestou, nyni jsem v zahranici, kde budu pobyvat az do konce roku. Po navratu bych rada zahajila hormon.lecbu. chci se zeptat, zda-li hrozi nejake riziko vzhledem k tomu, ze s lecbou tolik otalim? (Vycetla jsem na internetu clanky o predcasnem prechodu apod.) Bohuzel nyni nemam jinou moznost, ziji v zahranici, dekuji za odpoved.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, z dostupných informací nemůžu posoudit, kde je příčina nepravidelné menstruace. To by potřebovalo opravdu komplexní vyšetření a to včetně vyšetření metabolismu štítné žlázy. Pokud máte možnost navštívit v zahraničí lékaře, doporučuji se poradit, co dál. Touto cestou opravdu nemůžu radit.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: