Ztráta menstruace kvůli zhubnutí

Dobrý den, v červenci 2014 jsem začala hubnout, vážila jsem 75 kg a k dnešnímu dni vážím 54 kg a měřím 165 cm. Problém je v tom, že nemám od té doby menstruaci. V květnu 2015 jsem byla u gynekologa, který mi dal injekci a menstruace se dostavila, ale po injekci jsem přibrala. Hrozně se bojím, že když začnu brát hormony, tak přiberu, každý říká, že po hormonech se přibírá. Prosím poraďte mi.

Odpověď odborníka:

Takový váhový úbytek způsobí ztrátu menses ale jinak než hormonálně není možno cyklus upravit příbytek na váze není pravidlem. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Určení krevní skupiny
Články: Určení krevní skupiny
Určení krevní skupiny je...
Vznik zeleného zákalu: poznejte rizikové faktory
Články: Vznik zeleného zákalu: poznejte rizikové faktory
I když nelze předpovědět, u...
Roztroušená skleróza  2.díl
Články: Roztroušená skleróza 2.díl
Již zakladatel české...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x