Zubní kaz

Dobrý den, dnes jsem byla u svého zubaře s bolestí zubu. Zub reaguje na teplé, studené, sladké, bohužel už bolí i jen tak. Kaz už je i vidět a to je v mezizubním prostoru. Doktor se na mě podíval a objednal mě na odvrtání za měsíc. Chci se zeptat, zda je normální čekat na zákrok a zda mi nehrozí rozšíření kazu do hloubky a tím i případný zánět zubu. Nerada bych přišla o nervy. Doktor mi řekl, že kaz tak rychle nepostupuje, ale když už bolí (a to mám vydržet měsíc). Spíš se obávám, zda mě doktor nechce přimět k zákroku, který budu muset hradit (odmítla jsem nadstandardní ošetření kazu za 800 a chtěla jsem ošetření standartní na pojišťovnu). Případně mi prosím poraďte, jak ošetřovat napadený zub, existuje nějaký preparát, který mi může pomoci ještě mineralizovat zkažené? Nebo alespoň zmírnit postup? Děkuji Ivana

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud zub bolí, raději bych se obrátila na zubní pohotovost, ale za měsíc by kaz a zas tak postoupit neměl. Zaráží mě ale, proč to objednání za měsíc, obvykle ošetření kazu netrvá více jak 15minut. Zkuste ošetřovat pastou Elmex (existuje i gel na zpevnění skloviny, v lékárně/ - podporuje zabudovávání vápníku do skloviny, ale pokud zub už bolí, raději bych volila opravdu raději tu pohotovost, abyste nemusela trpět bolestí nebo jíst léky. Také bych rozhodně zvážila změnu stomatologa, i když vím, že je jich dnes málo a není změna snadná. Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská
MUDr. Jana Leskovská

Specializace: Radiodiagnostika
Pracoviště: Rentgenoložka

Poradna uLékaře.cz

Nečekejte a poraďte se ihned s naším lékařem!

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Kaz - Elmex | Od: Jan | 6.11.2012 08:15
Tak zvaný zázračný zubní gel elmex je naprosto k ničemu. Mě odmítla doktorka ošetřit kaz s tím , že jej na něj mám použít a kaz se vesele rozšiřoval dál i při každodenním ošetření elmexem. Za tohle by měli dostávat stomatologové za uši !!!
reagovat
re:Kaz - Elmex | Od: ffF | 13.1.2014 15:03
Někteří ty zubaři to jsou spíš automechanici :)
reagovat
re:re:Kaz - Elmex | Od: ffF | 13.1.2014 15:04
Ti* :)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: