Zvýšené amylázy v moči

Dobrý den.V říjnu 2007-4 měsíce po porodu- jsem podstoupila laparoskopické odstranění žlučníku s větším množstvím malých kamínků.Letos v březnu jsem byla na kontrolních odběrech krve a moči- krev naprosto v pořádku,včetně množství amyláz, avšak pouze v moči- AM/MOC-jsem amylázy v hodnotě 44, kdy horní hranice je 16,7.Na gastroenterologii mi udělali sono břicha- v pořádku.Doporučen Pangrol 20000 3x1.Letos v srpnu opět kontrola-krev v pořádku-hodnoty v normě, avšak opět v moči AM/MOC 23.Lékařka na gastro doporučila přestat brát pangrol.Včera opět konrola-krev zase v pořádku,AM/MOC 33.Lékařka neví z čeho tento stav nastává.Prý žádný klinický stav to není-nejde ani o zánět slinivky, kdy od začátku mi říkala, že jde asi o podrážděnou slinivku, ale amylázy v krvi jsou vždy v pořádku,jen v té moči jsou zvýšené.Obtíže nemám,ale snažím se jíst méně tučná jídla radši.Zajímal by mne Váš názor na tuto situaci, z čeho mohou být ty zvýšené amylázy v moči?Děkuji.

Odpověď odborníka:

Amyláza je enzym specifický pro slinivku břišní. Z krve se dostává do ledvin, kde je filtrována zpět a do moči se dostává jen malé množství. Doporučuji se ještě zaměřit na vyšetření ledvin a jejich filtrační schopnosti.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
amylázy v moči | Od: Zdeňka | 20.11.2008 17:35
paní doktorko,děkuji za odpověď,ale součástí každého krevního kontrolního vyšetření mám biochemii, tedy i vyšetření GLU/S (5,39),U/S(4,6),KR/S(89,7), kys. močová(312)NA/S(137,4)K/S(4,74), Cl/S(102,8) a AM/S 2,49, tudíž všechny hodnoty v krvi mám v normě, takže to snad znamená, že i ledviny mám v pořádku? Jediným problémem zůstávají amylázy v moči a to AM/MOC naposledy 33. Jaká jiná příčina v tom může být? Děkuji.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: