Zpravodaj PIS

Předpověď pro 12.9.2016 - 30.9.2016

Zhodnocení minulého týdne:

V uplynulém týdnu se v ovzduší opět objevovalo celkově jen menší až střední množství alergenů. Vyšší koncentraci pylu ambrozie jsme registrovali na Moravě, v Čechách bylo pylu ambrozie podstatně méně. V menším počtu se ještě objevoval pyl pelyňku, merlíkovitých, jitrocele, trav a kopřivy. Poměrně hojné byly stále spory plísní. Ostatní vzdušné alergeny nepředstavovaly pro pylové alergiky žádné nebezpečí.

Dominantní alergeny: ambrozie, pelyněk, merlíkovité, chmel, jitrocel, trávy, kopřivovité

Pylová předpověď na další období:

V nadcházejícím období očekáváme stále spíše nižší koncentraci vzdušných alergenů. V malém množství se bude objevovat pyl ambrózie a kopřivy. Rovněž spory plísní se budou vyskytovat jen v menším počtu. Ambrozie se bude na jihovýchodě našeho území a v Polabí objevovat v ovzduší až do října, a to zvláště při jihovýchodním větru. Spory plísní se v alergologicky významné koncentraci udrží v ovzduší rovněž až do října. Pylové zpravodajství pro jednotlivé země Evropy je na adrese http://www.polleninfo.org Dnešní zpravodajství je pro letošní rok poslední, v příštím roce zahájíme pylové zpravodajství podle aktuální situace v době od ledna do března 2017. Přeji příjemný podzim a zimu!

www.pylovasluzba.cz

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x