Bez-alergie.cz

BEZ-ALERGIE

Bez-Alergie.cz

Pomocnou ruku všem pacientům s pylovou alergií nově podávají internetové stránky www.bez-alergie.cz, které jsou unikátním zdrojem informací pro pacienty a lékaře. Kromě užitečných rad jak na projevy a léčbu alergické rýmy, poskytují pylové zpravodajství, které si alergik může nechat posílat i na svůj mobilní telefon formou SMS zprávy jednou týdně. Na stránkách www.bez-alergie.cz získá návštěvník nejen potřebné informace, ale může využít i odbornou poradnu, kde na položené dotazy odpovídá do 48 hodin lékař – alergolog.

Pylový alergik potřebuje aktuální informace

Pylová alergie je onemocnění, jehož projevy lze výrazně omezit, nebo úplně zabránit jejich rozvoji. Podmínkou je včasné rozpoznání nemoci, dodržení léčebných a v neposlední řadě i režimových opatření. K nim například patří vyhýbat se místům, kde se pyl, na který je konkrétní pacient alergický, vyskytuje. Pomocnou ruku všem pacientům s pylovou alergií podávají internetové stránky www.bez-alergie.cz, které plní funkci unikátního zdroje informací pro pacienty a lékaře, užitečných zejména při projevech a léčbě alergické rýmy.

Jak poznáme alergika?

Člověka alergického na pyl poznáme zejména na jaře velmi snadno. Jakmile rozkvetou první stromy a květiny, spustí se mu z nosu alergická rýma, propukne u něj zánět spojivek, případně jiná forma alergické reakce. Co se vlastně v jeho organismu děje? Problém je v jeho imunitním systému, který ho má chránit před infekcí. Normálně reagující imunitní systém je nastaven tak, že si pylu z rostlin nevšímá. U alergika však reaguje doslova hystericky. Chová se tak, jako by organismu, který střeží, hrozilo smrtelné nebezpečí. A obranná reakce proti neškodnému pylovému nepříteli je někdy velmi bouřlivá.

Vyhněte se pylům

Aby se nebezpečí setkání alergika s alergenem omezilo na minimum, potřebuje alergik vědět, které pyly jsou právě aktivní. To zjistí z pylového kalendáře na stránkách www.bez-alergie.cz. Kalendář je pravidelně aktualizován, monitoruje skutečnou pylovou situaci a počítá i s výhledem na příští období. Pylové zpravodajství si alergik může nechat posílat i na svůj mobilní telefon formou SMS zprávy jednou týdně. Službu je možné si objednat právě na těchto stránkách.

Když si alergik neví rady

Na stránkách www.bez-alergie.cz získá návštěvník nejen potřebné informace, ale může využít i odbornou poradnu, kde na položené dotazy odpovídá do 48 hodin lékař – alergolog. Stejně tak je možné popsat své pocity a zkušenosti s alergií v diskusním fóru Moje alergie.

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: