Reklama
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Reklama

(R)evoluce zdravotního systému

Kdo jsme a co chceme?

Pacienti, lékaři a především nadšenci, kteří věří, že s věcmi je možné pohnout. Začínáme s tím takzvaně odspodu. Vycházíme z každodenních zkušeností, jež každý jeden z nás získáváme v čekárnách a v ordinacích. 
Chceme navrátit důvěru lidí v medicínu založené na vědeckých základech. Chceme, aby díky chytrému telefonu měli všichni svého „doktora v kapse“. Věříme, že kvalitní zdravotní péče může být lidem přístupná bez ohledu na místo bydliště, sociální status či konexe, pozůstatků podmínek z doby dávno minulé. 

Jak to děláme?

Prostřednictvím online poradny v režimu 24/7 zprostředkováváme konzultace s odborníky všech lékařských oborů. V žádném případě tím nenahrazujeme péči lékaře, který fyzicky poskytuje zdravotní službu. Poskytujeme první zpětnou vazbu, která v přibližně třetině případů nemocnému ušetří cestu do ordinace lékaře. 
Je-li to potřeba, zajistí náš tým zdravotních sestřiček objednání k relevantnímu specialistovi podle možností zájemce. To v konečném důsledku pomáhá i lékařům, kteří se v ordinaci potkají s poučeným pacientem se správnou diagnózou ve správném čase. 
Tím nabízíme řešení problému nesmyslně přetížených čekáren, kde na lékaře čeká anonymní masa lidí, z nichž třetina má sedět úplně jinde, třetina není dostatečně vyšetřena a jen zbývající třetina z ordinace odejde s uspokojujícím medicínským řešením. 
Nezní vám to jako alternativa zavedeného zdravotního systému? Nezní vám to jako křižovatka velké nemocnice? Virtuální nemocnice?

Proč věříme technologiím?

Chceme, aby lidé k medicíně měli zase blíž, což podle nás umožňují právě technologie. Víme ale, že to bude fungovat jen tehdy, když o ně lidé budou mít zájem.  
A na tom principu je založeno celé fungování iniciativy uLékaře.cz. V roce 2007 pro svou myšlenku Tomáš Šebek získal několik lékařů, spolužáků z medicíny, dnes vážených specialistů v nejrůznějších oborech. Po deseti letech zkušeností a bezmála 200 000 online konzultací vznikla služba, kterou každý měsíc vyhledává na 3000 lidí. 

Zdraví do firem od uLékaře.cz: zaměstnanec na prvním místě

Institut tzv. „Závodního lékaře“, tedy péče o firemní zaměstnance, není zdaleka jen o vstupních a pravidelných prohlídkách. Proto v programu „Zdraví do firem“ nabízíme zaměstnavatelům plnohodnotný benefit, který se nákladově pohybuje na úrovni oblíbených stravenek. Na rozdíl od tzv. „sick days“ umožňuje skutečné řešení zdravotního problému. Zaměstnanci tak namísto obcházení ordinací a shánění, který známý má známého lékaře, mohou v klidu pracovat s vědomím, že doktora mají „na dosah ruky“ svého počítače nebo mobilu. 

Jakými hodnotami se uLékaře.cz řídíme?

  • Popularizujeme a polidšťujeme medicínu s cílem motivovat lidi ke každodenní péči o své zdraví 
  • Lékař a pacient se během procesu uzdravování stávají rovnocennými partnery, kteří mají společný cíl.
  • Chceme podnítit změnu českého zdravotního sytému s důrazem na kvalitu a efektivitu poskytované péče.
  • Nehledáme alternativu k medicíně, ta zůstává neměnná, nabízíme alternativu k systému, ve kterém je dnes pro člověka takřka nemožné zorientovat se.


 

Reklama
Zavřít