Je mi 35, manželovi 36. už aspoň...

Je mi 35, manželovi 36. Už aspoň 5 roků se snažíme o dítě, byli jsme na všech testech i IVF, vše vyšlo oběma v naprostém pořádku, akorát těhotenství pořád nikde. Dbáme na dostatek vitamínů, minerálů, atd.. Je ještě něco, co můžeme udělat??? Jedna věc, ke které neumí zaujmout postoj ani gynekologové, ani psychiatři, zřejmě proto, že chybí zkušenosti a studie: beru antidepresiva, už pár let, a nevím, jestli a jaký to má vliv. Zkoušela jsem je změnit, vysadit, znovu začít brát, vše má své pro i proti. Otázkou je, co ve kterém případě převáží. Primární je asi to, jaké látky mají prokázaný účinek snižovat schopnost otěhotnění (např. zvedáním hladiny prolaktinu) a které mají prokázáno, že toto nezpůsobují. Pokud na toto není možné spolehlivě odpovědět, zabývala bych se sekundárně tím, co je obecně pro úspěch v koncepci více škodlivé: snížit dávku AD na minimum, popř. vysadit úplně a riskovat zhoršení psychického stavu, anebo zůstat na vysokých dávkách kombinací AD (když mi tak vyhovují na psychiku) a riskovat to, že budou blokovat např. nějaké důležité receptory nebo budou mít jinak antagonistický účinek na mojí snahu. Předem díky za fundovaný názor.

Odpověď odborníka:

Určitě bych AD nevysazovala (snížit ale ano, pokud je to jen trochu možné). Avšak myslet na to, že Váš psychický stav je důležitý, jak při stimulaci tak při těhotenství. Obecně je tato otázka spíše na psychiatra, který by se měl řídit vybráním těch AD, které nezpůsobují hyperprolaktinémii. Ta jde "proti" vlastní ovulaci a tudíž růstu folikulů při stimulaci v IVF programu.
Určitě vitamíny C,E a kys.listová protektivně působí v prekoncepčním období, berte nejlépe 3 měsíce před plánovaným otěhotněním, chrání buňky před oxidačním stresem.

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Chlamidie Chtěla bych se zeptat byla u mě v krvi oběveny pozůstatky chlamidie...
  • Panenská blána Možná to bude znít pitomě ale doposud jsem nějak nepřemýšlela...
  • Karpály na ruce Na konci května jdu na operaci s levou rukou KT. Na pravé ruce...
  • Bolest v levém boku Je mi 13 let a mám dotaz. Poslední dobou mívám nepříjemnou...
  • Křivení pusy Moje 2,5letá vnučka při mluvení křiví pusu.Trvá to již více než...
  • Samovolný únik stolice Už pár dní mě trápí únik stolice. Myslela jsem, že se...
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x