Od března jsem vysadila...

Dobrý den, od března jsem vysadila antikoncepci a od té doby mám problémy s menstruací. Jediné, kdy ji dostanu je po práškách Provera 5mg. S manželem se snažíme už půl roku o miminko a pořád nic. Je možné, že je to právě kvůli tomu, že nemohu otěhotnět? Prosím poraďte mi, případně co bych měla říci svému doktorovi. Předem moc děkuji za Vaši odpověĎ

Odpověď odborníka:

po vysazení HAK je někdy problematické obnovit menstruační a následně ovulační cyklus, pomocí gestagenů- provery se nejspíše podaří obnovit vaší menstruaci ale na vyvolání ovulace se budou muset použít jiné tablety- nebo injekce, podle vašich informací pravděpodobně k ovulaci nedochází bylo by vhodné vyšetřit Váš hormonální profil a provedení USG vyšetření ke stanovení ovulace či anovulace, po zhodnocení těchto základních vyšetření lze naplánovat ev další vyšetření -laparoskopie,ev. jinou vyšetřovací metodu ke stanovení průchodnosti vejcovodů, dále hysteroskopie, k základním vyšetřením patří vyšetření spermiogramu

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x