Potřebovala bych radu ohledně...

Potřebovala bych radu ohledně snahy o dítě. S přítelem se nyní začneme snažit již 11. cyklus. Mám zasebou jedno umělé přerušení tehotenství, jedno mimoděložní těhotenství v roce 2015 a biochemické těhotenství tento rok kdy hcg stouplo na 334 a poté nastalo krvácení. Jsem sledována na hematologicke ambulanci pro Leidenskou mutaci homozygot, a heterozygotni MTHFR. Nyni účinně ředěná Clexane 0,9, Dále beru jen Femibion. Je mi 25 let Přítel má zasebou také genetické testy z důvodu že se narodil s nevyvinutýma ušima, , má pouze zbytkový sluch na jednom uchu. A tam mu byl voperován kochlearní implantát. Dále se narodil s šesti prsty jako jeho starší bratr. Dále má pritel Crohnovu chorobu která je nyni v remisi. V genetických testech nezjištěn důvod tohoto postižení. 28 let. Bojím se že s naší anamnezou bude početí dítěte velmi složité a proto se chci zeptat zdali je možné zajit do centra asistované reprodukce již nyní?

Odpověď odborníka:

Jak píšete snaha 11. cyklus, znamená tedy 11 měsíců snažení se o miminko, tedy necelý rok. Myslím si, že je určitě ten správný čas, na to vyhledat centrum asistované reprodukce, tedy lékařskou pomoc.
Je s výhodou, že jste sledována na hematologii a máte nasazen Clexane. Homozygocie F V Leiden je trombofilní mutace, která se může podílet na zatím nezdařeném těhotenství. Heterozygot MTHFR není takový problém, pokud je tedy hladina homocysteinu v normě. Stačí brát kyselinu listovou a tu ve Femibionu máte.
Myslím, že je vhodná návštěva IVF centra, kde by jste i prodiskutovali manželovy problémy a případně využili preimplantační diagnostiky, kde se dá geneticky embryo vyšetřit, před jeho transferováním do dělohy.

 
 
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: