V únoru jsem započala přípravu...

V únoru jsem započala přípravu na IVF. V polovině března proběhl první transfer,který bohužel nedopadnul úspěšně. Máme zamraženo ještě jedno embryo,které se pravděpodobně bude transferovat v květnu. To je rovněž měsíc,kdy dovrším 39 let. Ráda bych věděla,jak je to s úhradou dalších cyklů od pojišťovny,když proběhl pouze jeden transfer. Jestli se počítá datum žádosti o schválení IVF a tím pádem mi budou uhrazeny případně všechny 4 cykly nebo tím,že dovrším danou věkovou hranici,ztrácím nárok na úhradu. Děkuji za odpověď. Křepelková

Odpověď odborníka:

Všechny pojišťovny hradí IVF do 39 let věku, i když byl proveden transfer jednoho embrya při prvním IVF cyklu. Zkuste před dovršením 39 let zažádat přes Vaše centrum asistované reprodukce na pojišťovnu o schválení žádanky k 2.IVF cyklu, kdy stimulaci včetně čerstvého transferu musíte absolvovat do vašich narozenin. Poté lze plánovat KET, t.j. transfer zamražených embryí jak z 1. tak z 2. IVF cyklu.
Pokud byste chtěla Váš dotaz podbrobněji konzultovat se mnou, či byste přes nás chtěla zažádat na pojišťovnu o schválení dalšího cyklu, navštivte mě, ve vašem případě asi co nejdříve, v Prague Fertility Centre, Sokolovská, Praha 9.

 
 
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: