Rodiče některých batolat učí své děti být bez plen velmi brzy

  • Redakce uLékaře.cz
  • 28.5.2007
  • Aktualizace: 3.10.2008
  • Medicína
Pro většinu rodičů je nácvik na nočník u dětí v období předtím, než se dítě naučí chodit, něco nesmyslného, jasná cesta na psychiatrii. V poslední době však roste počet rodičů, kteří se snaží naučit své děti na toaletu velmi brzy.
Plenky, nebo nočník?
Plenky, nebo nočník?

Jen ve Spojených Státech existuje kolem 2000 rodičů, kteří pomocí internetových stránek neziskové organizace Diaper Free Baby (Dítě bez plen) zkoušejí různé techniky, jak naučit své dosud nemluvící a nechodící batolata používat záchod. V USA se také prodalo na 50 000 výtisků knihy s těmito radami.

S plenkami až do školky...

V reakci na tento trend varoval doktor Benjamin Spock, odborník na chování dětí, před jakýmkoliv učením dětí na toaletu v prvním roce života. Podle doktora Spocka tyto děti na předčasné odejmutí plen reagují v pozdějším věku nočním pomočováním.

Nicméně i kojení bylo dříve raritou, která se po debatách mezi matkami podpořenými lékařským výzkumem v dnešní době stala naprosto přirozenou věcí.

 

Podle časopisu Pediatrics více než 50 % dětí na celém světě začne být učeno na toaletu po prvním roce života. Například děti v Číně nosí plenky, které lze rychle odepnout. Někteří rodiče, kteří adoptovali děti z jiných zemí, uvádí, že jejich adoptované děti v raném věku zvládly vyprazdňování bez plen.

Kdy je ten spravný čas...

Ingrid Bauer, autorka knihy "Diaper Free! The Gentle Wisdom of Natural Infant Hygiene" věří, že nejsnazší cesta, jak naučit své dítě být bez plen, je začít v prvních šesti měsících. Pro rodiče praktikující tyto techniky znamená úspěch celkem značnou úsporu peněz a pro životní prostředí je to také úleva, neboť každé dítě znamená velké množství plen.

Dalším argumentem zastánců batolat bez plen je, že ve věku dvou let, kdy se obvykle děti učí na nočník, většina dětí prožívá první období vzdoru a učení čemukoliv je o to obtížnější.

Zdroj:
New York Times on-line<
/p>

Líbí se vám článek?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: