Záchvatovitá onemocnění a epilepsie (1. část)

  • Redakce uLékaře.cz
  • 28.5.2007
  • Aktualizace: 14.5.2013
  • Medicína

Epilepsie

Záchvatovitá onemocnění se projevují záchvaty abnormálních pohybů nebo chování způsobené abnormální elektrickou aktivitou mozku. Epilepsie je skupinou nemocí charakterizovaných tendencí k opakovaným záchvatům. Přestože záchvaty jsou příznakem epilepsie, ne všichni lidé se záchvaty trpí epilepsií.

Neepileptické záchvaty pomůže léčit psychoterapeut
Neepileptické záchvaty pomůže léčit psychoterapeut

Neepileptické záchvaty

Tento typ záchvatů se také nazývá tzv. pseudozáchvaty. Většinou nejsou způsobeny abnormální aktivitou mozku, ale častěji spíše emocionálním stresem nebo jinými psychickými faktory. Tento typ záchvatů lze úspěšně léčit psychoterapií.

Provokované záchvaty

Jedná se o jednoduché záchvaty, které mohou být způsobeny traumatem, nízkou hladinou krevního cukru (hypoglykémií), nízkou hladinou sodíku, vysokou tělesnou teplotou (u malých dětí a kojenců, tzv. febrilní křeče, alkoholem nebo drogami. Febrilními křečemi většinou netrpí děti starší šesti let. Důležité je proto u kojenců a malých dětí pečlivě snižovat tělesnou teplotu.

Záchvatovité onemocnění

Jedná se o termín používaný k popsání jakéhokoliv stavu, u kterého dochází k záchvatům.

Líbí se vám článek?
+7 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
neboje se epilepsie | Od: Helena | 19.8.2013 17:45
Když se člověk poprvé dozví, že vnuk má epilepsii, svět se s ním zatočí a ztratí chuť dál žít. Vnuk přišel o řidičský průkaz, musí se ve všech směrech omezovat, nesmí ani setinku alkoholu, pravidelný spánek, pravidelný přísun léků.... Pro mladého, doposud zdravého člověka - ŠOK. A situace po třech létech? Záchvaty se podařilo dostat pod kontrolu, řidičák je zpátky, správné nasměrování spánku přináší i výhody / více času na jiné aktivity/ atd.. Svět se znovu zbarvil do jasu a jsem vděčná, že jsou v současnosti léky, které tak výborně pomáhají. Držím proto palce všem, kteří mají za družku epilepsii...
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: