Bolest kolene

Dobrý den, asi před týdnem se mi objevila bolest kolene u pravé nohy. Bolest se dostaví vždy zpravidla večer, když delší dobu sedím. Přes den mě žádná bolest netrápí. S každým následujícím večerem je bolest o něco horší. Zpočátku stačilo, že jsem nohu natáhla nebo se prošla a bolest okamžitě zmizela. Nyní ale když mne koleno začne bolet, tak ta bolest odchází pomaleji. Když to zkouším rozchodit, tak ji stále po několik minut cítím, než zmizí.

Odpověď odborníka:

U mladých lidí je třeba pomýšlet na chondropatii, bolest a stav, který vychází z přetížené kloubní chrupavky. Nezralá kloubní chrupavka je náchylná ke změně lýtkové výměny, která se projeví jejím otokem, mohou se objevit velmi jemné rozvláknění a většinou se jedná o přetížení jemné dosud nezralé chrupavky. V tom směru šetření kolena nejméně 3 týdny. Postupná zátěž a rehabilitace. Nelze ale vyloučit i entezopatii v oblasti úponu vazu nebo svalu rovněž při přetížení a to v oblasti kolenního kloubu.Přetížením úpon vazu nebo šlachy na kost reaguje nevelkým nemikrobním zánětem a bolestí. Abychom stavy odlišili a mohli tak správně léčit je třeba ortopedické vyšetření kolen spolu s rtg kolena a dalšími vyšetřovacími postupy. Takže kromě šetření kolena, jen krátkodobě aplikace Ibalginu nezbytné řádné ortopedické vyšetření a dále dle stavu.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x