Bolest, pálení končetin aj., chlamydie

Již několik dnů se potýkám s úpornými bolestmi v oblasti kolem zápěstních kloubů, taktéž i "kotníkových" kloubů s tím, že bolest prostupuje do prstů. Jedná se o pálivou, štiplavou bolest poměrně silnou, z níž se chvílemi až třepu, příp. mi vyhrknou slzy. Mimo jiné jsem stále unavená, trpím nechutenstvím, suchostí v ústech. Odběry krve ukázaly pouze anémii, žádné znaky revmatismu. Zhruba před 3-4 léty jsem prodělala chlamydiovou infekci a vybavuji si, že tyto problémy (avšak v menší míře) jsem měla taky. Byla jsem přeléčena antibiotiky s tím, že je vše v pořádku a více se nikdo případnou kontrolou nezabýval. Je možné, že by mohla tato infekce udeřit znova a způsobovat až takové úporné bolesti? Případně o jaká další vyšetření mám svého lékaře požádat? Děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Bolesti kloubů, únava, slabost může být projevem mnoha nemocí. Může se jednat o virovou infekci, která nemusí mít v krevních odběrech nějaký zvláštní nález, nelze vyloučit i chlamydiovou, boreliovou infekci.
Doporučovala bych při bolestech na týden nasadit Ibalgin 400 mg 2-3x denně, pokud se projevy budou zhoršovat nebo se přidají i další projevy /horečka, slabost, dušnost.../, určitě navštívit Vašeho praktického lékaře znovu.
Vhodné by bylo doplnit i imunologické vyšetření, kde se mohou odhalit různá autoimunitní onemocnění, která se také mohou projevovat bolestmi kloubů a progredující únavou.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Štítná žláza v nepohodě? Trpí také vaše srdce, kosti i oči
Artróza versus artritida
Články: Artróza versus artritida
Pacienti s bolestmi kloubů...
Bolesti zad (1. díl) - příčiny
Články: Bolesti zad (1. díl) - příčiny
Kdo by je neznal, vždyť...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: