Bolest v chodidle levé nohy

Dobrý den, již asi 3 měsíce mě bolí levé chodidlo. Bolest vychází z kloubku za malíčkem a jde po malíkové hraně chodidla. Boles cítím hlavně při velkém prošlápnutí. Také když si prohnu nahoru druhý a třetí prst, tak cítím bolest (pnutí) někde uvnitř chodidla. Kloubek je citlivý i na dotek. Někdy mám pocit, jakoby mi v chodidle probíhaly malé křeče. Byla jsem na rentgenu a u svého ortopeda, ale ten nedokázal říct čím by to mohlo být a nabídl mi pouze rehabilitaci. Ráno mi chvíli trvá chodidlo rozchodit. Mám pocit, že je napnuté, ale otok na něm není. Měřím 175 cm a vážím 65 kg. Nenosím žádné úzké boty ani podpatky. Momentálně jsem na rodičovské. Jinými bolestmi kloubů netrpím. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Bolsti choididla mají četné příčiny. Důležité je , že máte vyšetření a rtg. Často se jedná o drobné úrazy i měkkých částí chodidla, úponové bolesti šlach nebo vazů při jejich úponu na kost. Úžinové syndromy , které stísňují průběh nervů na plosce nohy jsou další příčinou, příčně plochá noha rovněž. Bylo by vhodné vyšetření na neurologii, vyšetření i revmatologické, zhodnocení revmati. aktivity vyšetřením krevního vzorku, Znehybnění končetiny, krátkodobě i užití krátce nestereoidního antireumatika typu Ibalginu a skutečně i fyzikální léčba na rehabilitaci Kromě ortopeda tedy neurologické a revmatol. vyšetření a dle náleztu zařadit potřebnou léčbu.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
bolest chodidla | Od: martina hartmanová | 23.4.2016 19:56
mám to samé chodila jsem na reahbilitace ty nepomohly,ted budu chodit na ozařování jak bolest po šesti týdnech neustoupí udělají mi opich chodidla,který je nepříjemný
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: