Bolest zad a krční páteře

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat za našeho tatínka. Již delší dobu (přes půl roku) ho trápí bolesti zad mezi lopatkami a bolesti krční páteře. Absolvoval řadu vyšetření, ale zatím mu nic nepomohlo. Rtg.Cpáteře - lordosa napřímena, páteř v ose, mírné snížení C5-7, foramin C5-6 a C6-7 zasahují drobné dorz.osteofyty oboustranně.Přetrvává bolest pod levou lopatkou, vyzařuje dopředu na hrudník, také bolesti v šíji, motání hlavy,žaludeční neurosa, pocit dřevěnění konečků prstů obou rukou, ráno pocit tlaku v očích a slzení. Pohyblivost C páteře není omezena, jen nevýrazná porucha C0-1,nevýrazná porucha ve střední Th, hypestesie 2.prstu p.ruky, příznaky na sy KT oboustranně. Doporučeny trakce krční páteře - pomůže mu pouze bezprostředně po, ale dlouhodobě žádný efekt. Chtěla bych poprosit o radu a doporučení lékaře na kterého se můžu obrátit. Opravdu si nevím rady, kam ho objednat. Předem moc děkuji!!!Zuzana

Odpověď odborníka:

Dobrý den, poohlédněte se ve vašem okolí po odborníkovi z oboru rehabilitace / v nemocnici jistě musí existovat ambulance léčebné rehabilitace/, který všechny nálezy, co přinesete, dá do souvislostí a navrhne tatínkovi rehabilitační program jednak domácí a jednak v rehabilitačním oddělení. Je možné, že by pro něj byla lepší hospitalizace s intenzivním cvičením a reha procedůrami a nebo lázně - to vše se domluvíte s lékařem při schůzce. Je možno vyhledávat lékaře na našem serveru, odkaz zde: http://www.ulekare.cz/vyhledavani-lekaru? . Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bolesti páteře | Od: Manfred | 5.6.2014 05:56
Přeji hezký den.Již přes rok mám dost značné bolesti celé páteře od vrchu dolů.Jákákoliv pohybová činnost už je bolestivá a nezabírá žádná terapie.Necelý rok beru prášky,injekce a mám za sebou i rehabilitace a když prášky doberu,tak se veškeré bolesti opět vrátí.Běhám od jednoho lékaře ke druhému a k ničemu to nevede...Tady mám výsledky po rentgenu...Lp st po st fr L2,diskopatie L1-L3,L5/Sl,spondyloza.Cronický VAS LP při poruše statiky a dynamiky páteře,terén těžkých degeneračních změn a polydiskopatích a po st.fr L2.No je toho dost a bolesti také dost značné.Moc bych poprosil a jakoukoliv radu,která by mi pomohla a zbavila těch bolestí.Nemohu už dělat vůbec nic.bude mi 59 let.Děkuji moc.S pozdravem Manfred..
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: